Genel

Tylolhot’un doğru tarafını bulamayanlar derneği

Mesela bir restorana gidiyoruz. Arkadaşlarımdan bir tanesi portakallı pekin ördeği istiyor ve iyi pişmiş olsun diyor. Diğeri mantar fileminyon istiyor. Ben aç ve fakir olduğumdan (sonunda hesabı bana kitliyorlar), çabuk gelsin diye mercimek çorbası istiyorum. Ama en son bana geliyor. Neden? Çünkü ben bu konularda şansızım. Adamlar koca geyiği pişirip getirebiliyor fakat benim çorba bir türlü gelemiyor. Hep sona kalıyorum, hep sinirlenmek durumunda kalıyorum. Salt çorba değil bu arada. Her türlü menü için bu şekilde gelişiyor olaylar.

Mesela bir sıra mı var, kesin benim önüme birisi kaynak yapmaya çalışır. Bir psikopat arıza mı çıkartıyor ortamda, kesin beni bulur. Yüz kişi arasında biri bana garip garip bakar. Öyle de dikkat çekici bir tipim de yok yani. Sıradan, normal giyinen biriyim ben. İddialı bir tarzım yok yani. Bunlar büyük mevzular, bir de talihsiz serüvenler dizisindeymişim gibi küçük canımı sıkan mevzular oluyor.

Tylolhot’un dört köşesi var ve bir tarafından daha kolay açılacak şekilde yapılmış. Her seferinde son hamlede başarılı oluyorum. Elime alıyorum paketi, ulan yine mi ilkinde bulamadım dediğimde, beşinci seferde buluyorum. Çünkü ilk denemem aslında başarılıymış ben farkında değilmişim. Bir şeyi deneyip bulma seçenekleri varsa ben onu kesin son tarafında bulurum. İlkinde bulduğumda ise kesin bir ibnelik olur. Tylolhot’u ilk seferinde bulmuşluğum var mesela ama o zaman dökülüyor veya bir talihsizlik oluyor bir şekilde.

İki anahtarım varsa ve bir kapıyı açacaksam hep ikincisi kapıyı açar. İlk denediğimde asla bulamam. Geçen mesela bir kabin aktif ediyoruz. Yeni pano yeni ups almışız. toplamda 75 adet şalter var. Ben bir tanesini aktif ediyorum ve hop o şalter çalışmayan şalter oluyor. O zaman diyorum hepsini bir kontrol edeyim ben en iyisi. Çalışan 74 adet ve çalışmayan bir adet var. İşte ben o çalışmayan şalteri bir şekilde buluyorum.

Misal majör bir upgrade işlemi yapmam gerekiyor. Olası tüm olumsuz senaryoları yazıyorum. 10 adet diyelim. Hop 10 adet olumsuz senaryoda işliyor.

Eve gidiyorum İzmir yolundan, Ben İzmir’e doğru gidersem, kesin o yöne trafik oluyor. Fakat diğer akıcı. 15 dakika sonra Bursa yönüne doğru dönmem mi gerekiyor? Bu seferde o yönde trafik kilitleniyor. Yaratıcı ile 40 senedir yaşadığımız büyük bir gerginlik var ve bir türlü son bulmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir