Genel

Bir garip piyasa

Böyle bir belgesel çekme niyetim var. Dizi de olabilir. Büyük puntolarla Bir garip piyasa : Hosting bataklığı

Başladığında, siyah ekrana beyaz yazılar yazmaya başlayacak.

Bu film inanması zor olsa da gerçek hayat hikayelerinden uyarlanmıştır. İzleyecekleriniz karakterinizde geçici veya kalıcı hasara yol açabilir.

+18 uyarısı ile yayına başlayacak.

Böyle loş bir ışık ile çöpten kokan arka sokaklarda işlemci pazarlığı yapan hostingçileri anlatacağım. Elleri sigaradan sararmış, yalan götlerine karargah kururmuş bir garip insanları. Sürekli birbirleri ardından konuşmaktan, yüzlerinde oluşan meymenetsizliği göstereceğim. Yara bere içinde, kesik eldivenli, karakteri dip yapmış ama egoları arşa çıkmış insanlar.

Araba galerisi açacakken, yeterli sermayeyi bulamayıp, dell r740 öven, mikro işlemcinin ne olduğunu bilmeyen, “hp bıçak bıçak” diye ağzından tükürükle konuşan tipleri göstermek istiyorum. Bu gayya kuyusunu tüm dünya bilmeli çünkü. Böyle bir bataklığın olduğunu, bu bataklıkta açan bir çiçek olmadığını herkes görmeli.

“Abi elimde çok güzel x5570 var. Intel’in son çıkan işlemcisi abi bu. Üzerine daha işlemci çıkmadı”

2009 yılında piyasaya çıkmış işlemciyi 2023 yılında son çıkan işlemci diye pazarlayacak tıynette tipler bunlar çünkü.

Müşterisinin veya hizmet aldığı yerin, verdiği imkanları sürekli suiistimal eden tipleri anlatacağım. Para önemli değil, neyse para öderiz deyip, 200TL için kavga eden, ödememek için kırk yalan söyleyen meymenetsizleri. Birbirlerine saldırmaktan, ddos scriptleri kullanmaktan, tüm siber güvenlik konularını çözdüklerini zaten, dns reflection’ın ne olduğunu öğrenebilen ama OSI katmanları hakkında hiç bir fikri olmayan, “Mikrotik kaçırıyor abiii” diyen kıç kenarlarını.

Çünkü bu çöl kavmi insanlarını, tüm entelektüel piyasa da bilmeli. Bunlar, Montaigne’den anlamaz.
Mitolojia, Trajedia, Hümanizma, Helenizma hiçbir şeyden çakmayan, asalak bir güruh bunlar. Ne anlar rönesanstan, ne anlar restorasyondan, ne anlar hypervisor’dan, ne anlar “bilgi paylaştıkça çoğalır” felsefesinden.

Bir garip piyasa” üzerine 4 yorum

  1. Standart arabaları sevmek için hayat kısa. Beğenmediğin tipler beğenmediğin sunucular ile para kazanarak 1.16D alıyor.

    1. Bu araba da gayet standart bir araba. Sadece kullanıcı kesimi belli. Ayrıca alsınlar, yapsınlar, bana gölge etmesinler, yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir