Genel

Ogan

Uzun zamandır izlememeye çalışıyorum aslında. Bu aralar yine gündeme sardım sanırım. Tabi çok fazla dayanamıyorum tartışma programlarını izlemeye. Sıkıntı tartışmak değil, Sıkıntı karşıdaki tipin geri zekalı olması. Misal Nevzat Çiçek’i hiç sevmem fakat kafası çalışıyor adamın. Yine Yaşar Hacısalihoğlu da keza öyle. Her ne kadar AKP’li olup kafası çalışan adamın bulunması zor olsa da bir kaç tane en azından, söyleneni anlayabilen, karşısındakinin söylediklerini algılayabilen tipleri görünce izleyebiliyorum.

Misal Ayhan Ogan diye bir primat var. Evrimini tam tamamlayamamış değişik bir organizma kendisi. Ne söyleneni anlayabiliyor, ne konuşmayı biliyor. Konuştuğu şeyi kimsenin anlayabildiğini zannetmiyorum. Tuğçe Kazaz ile yanyana koysan bunları acayip güzel anlaşırlar. Bunun Kazaz’dan farkı bağırması ve büyük bir provokatör olması. Zannımca kendi seçmeninin büyük bir çoğunluğu dahi kendisinden nefret ediyordur.

Burhan Kuzu’nun mesela iq seviyesi çok düşük olmasına rağmen, “yazık meçzup herhalde” deyip izleyebiliyorum kendisini. Ama bu Ogan farklı bir şey. Bir aralar Abdulkadir Selvi’ye takıktım aslında ben. Hala takığım ama Selvi’ye herhalde üç beş lira para verip kandırıyorlar diyorum. Ayhan seni yazdım oğlum. Taktik maktik yok bam bam bam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir