Genel

Ne ayaksınız oğlum siz?

How i met your mother dizinde hani Barney’e “ne iş yapıyorsun sen?” diye soruyorlar da, Barney de “lütfen!” deyip söylemiyor hani. He öyle bir şey işte. Herkes bir şekilde bir işler yapıp parasını kazanıyor. Adam bizim mahallede oturuyor, kendimi bildim bileli hiç çalıştığını görmedim. Öyle sapsız falan da değil ha. Evli, iki çocuğu falan var. Nasıl geçiniyonuz aq siz? Gerçi hadi bu tip, şeriat hacı hoca falan yırtıyodur. Adamın elinde “asa” var, mahallede Gandalf gibi dolaşıyor, kimse ne iş yaptığını nas geçindiğini bilmiyor ama geçiniyor.

Berikine bakıyorum tahta kaşık satıyor. İşler nasıl diyorum, 3 aydır tezgah açmıyorum diyor. Ee nasıl geçiniyon aq sen? Hiçbir şey yapmasam bile ayda iki üç bin geçiyor elime yeter bana diyor. Nasıl geçiyor abi iki üç bin? Bize niye geçmiyor bu iki üç bin?

Çeşit çeşit tip var anlamlandıramıyorum. Benim yardımım dokunsun diye yaptığım işlerden adamlar baya baya para kazanıyor. Ne iş yapıyorsun diyorum, bir iki çiteliyoruz işte diyor. Sonra bakıyorum meyhanede Tekirdağ rakısı içiyor, masa donatılmış falan. Neyi çiteliyonuz da her akşam çilingir sofrası kurabiliyorsunuz oğlum siz? Ben geçen hafta bir 35’lik içtim de, üç gün ağladım, faturaları nasıl ödüyecez diye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir