Genel

Yoğurt

Elimde kadehte kırmızı şarap var. Fonda Pink Martini – Je Ne Veux Pas Travailler çalıyor. Televizyonda bir belgesel kanalı açık. Bitmeyen kiliseyi “La Sagrada Familia” anlatıyor belgesel.  Arkadaşıma bak bu Gaudi’nin eseri diyorum. O da biliyorum Umberto Eco’nun kitabında okumuştum diyor. Seyre dalıyoruz bitmeyen kilisenin hikayesini, şaraplarımızı içerek. Fonda Edith Piaf kadife sesiyle bize eşlik ediyor.

Olmak istediğim yer burası ama olduğum yere de bir göz atayım diyorum.

Tavada menemen var, onu yiyorum. Didi isminde sikimtırak bir şey içiyorum yanında. Kiralık Aşk dizisinin eski bölümleri oynuyor televizyonda. Çocuk ipad’den Çağatay Akman açmış onu dinliyor. Hatun yarın gelirken yoğurt al diyor.

Yoğurt önemli. Aqun yoğurdu çok önemli. Evde yoğurt biterse sıkıntı yaşıyoruz. 5kg’lık Yörsan yoğurt alıyorum herkes mutlu oluyor. Almazsam bütün ev halkı sıkıntı yaşıyor. Yoğurt çok önemli çünkü. Hayatımızdaki en önemli şey yoğurt. Evin temel direği. Evde yoğurt biterse hemen bana söylenir. Çok önemli yoğurt. En önemlisi yoğurt. Ev tipi yoğurt olursa daha bir mutlu oluyoruz çünkü yoğurt çok önemli.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir