Genel

Rüyalar gerçek olsa!

Satürn, Jüpiter, Venüs, Mars, Neptün ve Uranüs. Bu gezegenler hakkında belgeseller izleyip, makaleler falan okumuşluğum var. Fakat Merkür hakkında neredeyse hiç bir bilgim yok ve bugüne kadar hiç merak edip bakmamışım. Dün gece enteresan bir rüya gördüm;

Dünyada ne olmuş bilmiyorum ama Merkür’e taşınma kararı alınmış. Bunun için güneşin dünyaya verdiği aynı enerji lazım. İnsanlık medeniyet tipi iki olmuş ve güneşi döndüreceğiz. Önce Merkür’e baya bir insan gidiyor ve ben de onlarlayım. Gittiğimizde bir bakıyoruz oksijen ya yok ya çok az. Tüm insanlar ölecek duruma geliyor. Sonra ben saçmalamayın o kadar gidip gelindi, bilim adamları ölçmüştür oksijeni diyorum ve gerçekten nefes almaya başlıyoruz. Dağlık falan bir yerlerdeyiz. Üzerimize ördeğe benzer ama tam kanatlı şekilde, yani kuş gibi uçan memeliler geliyor. Korkuyoruz kaçmaya başlıyoruz. Fakat bunlar gelip bize sarılıyorlar, öpüyorlar, değişik amcık gibi bir dilleri var. Yani konuşmayı olayını çözememişler tam ama fçi miçu falan birşeyler diyorlar. Sonra bir inek sürüsü geliyor ama inekler kedilerden biraz daha küçük.

Daha sonra üşüyünce, güneşi çevirmemiz lazım abi diyorum. Pat iniyorum dünyaya. Neden diye soruyorlar, abi güneş dünyaya bakmayınca o halini görmek istiyorum diyorum. Bunlar tamam biz çeviriyoruz güneşi sen in diyorlar. Dünyaya gidiyorum hala aynı dünya? Güneş çevrilmemiş. Arıyorum ağabey sıkıntı var galiba, biraz daha çevirin bence diyorum. Anten ayarı yapar gibi güneş ayarı yapıyoruz. Sonra kararıyor dünya komple ve herkes Merkür’e gidiyor.

 

Intersteller izleyip yatacaktım. Bitince, cosmos ile uyuyayım dedim. Cosmos izlerken uyumuşum. Uyurken çocukta Avatar The Last Airbender açmış. Üçlü karışım rüya görmüşüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir