Genel

Saldırıyı terör örgütü üstlendi!

Yaş 8-9, 90’lar PKK’nın sürekli eylem yaptığı yıllar. O zamandan üstüme kalmış bu gündem takip etme hastalığı. 20 Şubat 1992 – İstanbul Ticaret Odası’na binasına çanta içindeki saatli bomba bırakıldı. Bombanın patlaması sonucu 1 kişi öldü, 16 kişi yaralandı haberi var. Haberi sunan spiker ekliyor “saldırıyı şu ana kadar, hiç bir terörist örgüt üstlenmedi”

Kendi kendime diyorum. Neden üstlensin ki? Mal mı bunlar? Neden suçu kabul etsinler? Suçu kabul edecek sonrada hapse falan girecek? Herhalde spiker mal biraz diyorum. Ancak bu açıklamaya yetiyor beynim.

Tabi sonra bizim pedere açtım konuyu, o da siktir git dersini yap dedi. 1-2 sene sonra falanda öğrendim işte bir şekilde, terör örgütlerinin neden saldırıları üstlendiğini. Üstlenince prim yaptığını falan.

Fakat ne hikmetse Türkiye’de son yıllarda terör örgütü eylemlerini hiç bir terör örgütü üstlenmiyor. Bütün dünyada terör örgütleri yaptıkları sansasyonel eylemleri hemen üstlenmesine rağmen Türkiye’de son dönemlerde meydana gelen terör saldırıları üstlenilmiyor. Akla bu zatların dış işlerinde konuştuğu ses kaydı geliyor tabi.

 

-Suriye ye dört adam gönderirim 8 füze attırırım (Hakan Fidan)

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir