Genel

Nerede Kalmıştık?

3600 prim gün sayısı, kıdem tazminatı, emeklilik, istanbul, kadıköy sgk falan derken, üstüne de, dün doktorlarla ile uğraştığım için, yazamamıştım. Şu çük kadar yazıyı yazıp, daha sonra tekrar unix/freebsd alemlerine geri gideyim.
İlaçlarım bitmişti ve bitmesine yakın randevu almak istediğimde, bana tam 25 gün sonraya randevu verdi. Dünde gidip ilaçlarımı yazdırdım bugünde tekrar kullanmaya başladım. 

Doktora, böyle böyle kararlar aldım, ama bu kararları kendim mi aldım, yoksa ilaç mı tetikledi bilmiyorum demiştim. Doktorda “tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan gibi bir ikilem, o yüzden bilemeyiz” dedi. Fakat bugün anladım ki, ilaçlar gerçekten beni tetikliyor. Zira ilaçlarımı 10 gün kullanmayınca, yine kafam gitmeye, dikkatim dağılmaya başladı. Belki bu da “placebo etkisidir”, bilemiyorum. Ama kitap okumam konusunda bir sıkıntı yok denilebilecek kadar az. Arada İhsan Oktay Anar’dan “Puslu Kıtalar Atlasını” okudum. Bir ara oturup kendime not şeklinde yazarım kitabı. Şimdi de Şibumi okuyorum. Şibumi gayet güzel bir kitap. “İlk 50 sayfa karakter betimleri var sıkılırsın” mevzusundan da gayet uzak. İlk sayfalarında bile gayet güzel geçiyor.

Velhasıl bugün tekrar derslerime geri döneceğim. Yine Freebsd alemlerine akıp, notları yazacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir