Genel

Mutluluğun formülü çok basit

Bir sen, bir ben, bir de grup seks. Yok değil tabii ki. Nice after porn ends belgeseli izledim ben hiç biri mutlu değildi. Hepsi de grup seks yapmış aktörlerdi. Aktör dediğim de bazısının iki üç filmi var yani maksimum. Demek ki mutluluğun formülü grup seks değil. Peki ne? Çekirdek

Ben bazı basit şeylerden çok mutlu oluyorum. Çekirdek zaten yeterince endorfin veya dopomin salgılatıyor da daha büyük bir mutluluğu var çekirdeğin. Hali hazırda yeterince mutlu eden, bu farklı gezegenden gelmiş gıdanın bambaşka mutlu etme itemleri de bulunuyor. O da bir çekirdekten iki tane iç çekirdek çıkması. Ben hayatımda bu kadar mutlu olduğum başka anları nadir hatırlıyorum. Aynı şekilde, eline bir avuç çekirdek alıyorsun ve bir tanesinin direkt kabuğu olmuyor ya hani. Sanki birisi onu senin için soymuş ve mutlu ol diye arasına koymuş gibi. Allah’ım, cennetten çıkmış olmalı bu şey. Bazıları da boş çıkıyor mesela çekirdeklerin. O kadar mutsuz olmuyorum. Fakat şunu düşünüyorum. Kabuğu olmayan iç çekirdek acaba bu çekirdeğin içinden mi düştü? Yoksa bambaşka bir evde şu anda çitleniyor mu? Böyle bir sorgulamaya gark etse de ruh halim çok önemsemiyorum.

Çekirdek mutluluk endeksi = 10 boş çekirdek = 1 iki tane iç çekirdekli çekirdek

Formülüm bu. 10 tane çıkasaya kadar zerre umrumda olmuyor. İkili iç çekirdek beni hep mutlu etmeyi başarıyor. Bu güne kadar da bir oturuşta yediğim maks çekirdek sayısında (bir avuç, bir poşet, 20TL’lik vs) 10 adet boş çekirdek çıkma sayısına hiç erişemedim. Yani bu denklemde mutsuz olmam imkansız durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir