Genel

Taraf Olmayan

 Muhalif olduğunu söyleyen bir akrabam var. Hatta kendisi hakkında herkes ölümüne muhalif, tam bir manyak solcu der. Kafada hafiften gidik gerçi.  Bunun oğlu belediyede çalışıyor. Ne iş yaptığı hakkında net bir fikrim yok. Ama işe girene kadar baya uğraştılar sanırım. Bizim peder bunun oğlunun AKP’li olduğunu söyledi hatta Erdoğan’a falan hiç laf ettirmediğini söyledi. Neyse biz bunun babasıyla denk geldik açtım muhabbeti. Benim konuşmamam gerekiyor, yoksa işten çıkartırlar dedi. 

-Senin oğlan AKP’liymiş doğru mu?
-Dur burada konuşma böyle, 
-Hayırdır?
-Bana dediler ki konuşursan oğlanı işten çıkartırız. Bende konuşmuyorum artık.
-Ne alaka?
-Ya bak 4000 TL maaş alıyor, sen istemez misin akrabanın böyle para kazanmasını?
-İşe yaramayan kilisenin papazını sikeyim diyorlar bizde.
Şöyle mevzu, şimdi bu yüksek maaş alıyor ya o yüzden eyvallah ediyor bunlar. Toplumun geneli de böyle zaten. Herkes bir şekilde çıkarına bakıyor. AKP yaptığı en büyük algı bu. Ekmeği onlar sayesinde kazandıklarını aşıladılar millete. Bunlarda geri zekalı işte, hemen atladılar bu algıya. Ya amk oğlu 4000 TL değilde 1000 TL kazan ama eyvallah etme işte. Senin kalemini satan bir gazeteciden ne farkın var? O dört bin değil, yirmi bin için eyvallah ediyor işte. Veya daha fazlası bilemiyorum. Heriflerin kazandığı paralar bizim tahayyül edemediğimiz rakamlar. 
 Bana göre, bin lira kazanıp, ses etmeyen ile, bir Mehmet Barlas’ın, bir Abdulkadir Selvi’nin herhangi bir farkı yok. Paraya eyvallah eden herkes benim gözümde orospu çocuğu. Ha dersinki ben profesyonel iş yapıyorum, ne olduğu beni ilgilendirmez. Ona eyvallah diyebilirim. Ben yapmam, aç kalırım, açıkta kalırım ama bir muktedir yanlısı ile iş yapmam. 
 Neyse bununla sohbet ederken, daha sonra dedi ki, bende belediye seçimlerinde AKP’ye oy verdim. Belediye başkanı arnavut bu da arnavut, o sebeple vermiş. Seninde vermen gerekirdi dedi.
Babam gelip, “AKP’den adayım, muhtemel başbakan olacağım, beni destekle” dese, artık benim babam yok derim. Herifler benim gözümde dark side’a geçmiş durumda. AKP ile uzak, yakın herhangi bir ilişkisi olan insanın, benim çevremde zerre yeri yok. Eşim oy verse boşarım, oğlum verse evlatlıktan reddederim. 
İşin kötü yanı bizim akraba azılı muhalif olarak geçiyor. Senin muhalifliğini sikeyim ben, amına kodumun çıkarcısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir