Genel

Şeriat İstiyoruz

Buse Yazıcı : (Yaş 24, İşsiz) Merhaba ben Buse, 24 yaşındayım. Liseyi biraz zor olsa da bitirdim. Üniversitede ortamlar güzelmiş fakat o zamanki erkek arkadaşım izin vermediği için gitmedim. Bir sonraki erkek arkadaşım ise eski müptezel çıktığı için onunla uğraşırken gidemedim. Şu anda bekarım. Evimde taliplerimi bekliyorum fakat istediğim gibi bir erkek bulamadım. Tabi ki ben şeriat istiyorum.

 

Hakan Yılmaz (Yaş 36, Esnaf) İlkokul mezunuyum. Geçmişte çok hatalar yaptık. Esrar içtik, hap kullandık ama Allah’a bin şükür şu an bu hatalardan sıyrıldık. Şu anda sadece alkol içiyorum. Ramazan hariç her gece içiyorum ama Allah biliyor bırakmak istiyorum. Gönülden akpartili ve reyisçiyiz. Reyisin 22:00’dan sonra alkol yasağı getirmesi için diğer yaptığı her şeyi onaylıyorum. Onun içinde vardır bir bildiği diyorum tabi, sonuçta dış güçler ve üst akıl reyisi istemediğine göre, reyis doğru yolda demektir. Bunun dışında ben de şeriat istiyorum.

 

Bülent Kısakürek (Yaş 43, Memur) Allah razı olsun dönemin içişleri bakanı bizim memleketimizdi. Onun sayesinde bir çok hemşehrim ve ben gençlik spor da memur olduk. Allah ondan bin kere razı olsun. Bizim çalışma saatleri 9-5 şeklinde ama ben pek uymam. 14:00 olduğunda iş yerinden çıkıp ikinci işime çalışmaya giderim. Kayınçoyla ortak bir iş yapıyoruz, Allah şükür işlerimiz iyi. Bakanlıktaki arkadaşlar saolsunlar ihale verdiler bize bir iki kere. Oradan kurtarıyoruz. Tabi devletimize saygımız sonsuz ama ben de şeriat isteyenlerdenim.

 

Erem Şendöl (Yaş 38, Gazeteci) Bugün Tarık Akan ölmüş. Zaten kendisi cehennemlikti. Allah onu kanser yaparak son günlerini bile kötü ve acılar içinde geçirmesini sağladı. Bence cenaze namazı kılınmamalı. Ölmeseydi de işid tarafından kafası kesilseydi daha mı iyi olurdu? Bu arada işid tabi ki gerçek islamı temsil etmiyor. Hadislerden okuduğum kadarıyla bunu anlayabiliyorum. Kuran’ın türkçesini hiç okumadım fakat bence de şeriat gelmeli.

 

Harun Killi (29, Taşeron İşçi) Akparti benim dinimi özgürce yaşamamı sağladı. 28 Şubat’ta bize ve tüm inananlara zulüm yapıldı. Bende akparti üyesiyim. Gençlik kollarında bir karı var bana fotoğraflar yolluyor, çok seksi. Geçen akşam Tophane civarına biraz yiyiştik. Karı bildiğin emdi beni. Hafta sonu eve çağırdım, benim hanım o gün nöbetçi. Alkol falanda aldım, içip içip sevişiriz.  Tabi bunlar hep şeytanın aklıma girmesi ile oldu. Ben de şeriat yanlısıyım.

 

Perihan Zikkulu (38, İşsiz, Dul) Benim görüntüm laikler gibi olabilir. Evet kısa şort giymiş olabilirim. Sonuçta özgür bir dünyada yaşıyoruz. 2. evliliğimden sonra bende hatalar yapıp, dünya zevklerine kandım ama hangimiz hata yapmıyoruz ki? Eğer aşık olursam tekrar biri ile evlenebilirim. Ben seçilmem seçerim. Türkiye büyük  ve özgür bir ülke fakat ben de ülkenin şeri kanunlar ile yönetilmesini isterdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir