Genel

Olası zombi istilasında Bursa Avm’leri

Hiç zombi saldırısı yaşanmadıysa da, hiç yaşanmayacak diye bir kaide yok. Ben yaşanacakmış gibi planımı, programımı yapıp, eşşeği sağlam kazığa bağlarım. İstila yaşanmaz o da zombilerin ayıbı. Bu zombi saldırılarında alışveriş merkezleri en önem arz eden yerlerden. O yüzden Bursa’da hangisini kullanmak gerekir onları not edeyim.

 

Kent Meydanı AVM : Tam şehir merkezinde. Populasyon yüksek olduğundan, ilk zombi istilasında tercih edilmeyecek yerlerden biri. Cam kapıları, yoğun bir zombi baskısıyla dayanmayacak durumda. Zorda kalmadıkça kullanmamak gerekir.

Zafer Plaza : Kent Meydanı ile aynı şekilde, şehir merkezinin ortasında. Ykm’nin, Fast Food girişinin ve Starbucks’ın girişlerine yığınak yapılıp kullanılabilir ama yine de riskli. Yan tarafı ara sokaklar olduğundan, zombilerin gelişi, gidişi iyi gözükmez.

Korupark : Benim eve uzak burası. O yüzden tercih etmem ben. Ama buradaki Kipa göz dolduruyor. İçerisinde bin bir çeşit konserve var. Bir grup ile beraber nereden baksan 2-3 sene yeter. Çok kapısı var, zombileri kontrol etmek zor olur. Fastfood bölümü keskin nişancılar için ideal olabilir.

Anatolium AVM : Benim ilk tercihim burası olur. Zira hemen yanında Terminal gibi açık bir alan var. Öldür öldür zombi bitmez burada. En güzel yanı da hemen yanında Jandarma Bölge Komutanlığı’nın olması. Resmen silah deposu. Otopark girişleri otomatik kapanabiliyor. Ayrıca otoparkta devasa iki tane, mazot ile çalışan jeneratör var. Terminaldeki otobüslerden aldığın mazot ile AVM’nin belirli bölgelerini çalıştırabilirsin. Şehir merkezine uzak. Balkonu tüm alanı görebiliyor.  İçindeki büyük bir Carrefour var ve Carrefour’un içinde de jeneratör var. Aç soğutucuları, yemekleri tüket. Havalandırmaları zombilerin saklanması için dar. Terasına devasa şekilde “HELP” yazıllabilir ve oraya helikopter inebilir. İki ana giriş kapısını yığınak yapıp kapatırsan mevzu biter. Dünyanın en iyi zombiden saklanma, kollanma yeri. Sanki adamlar, zombi istilası için özellikle yapmışlar gibi. Muazzam gerçekten.

Görükle Trio : Taa şehir merkezinden buraya kadar gelebildiyseniz yüksek ihtimalle zaten hayatta kalırsınız. Zombiler nasıl gelecek  buraya? Bursaray ile mi gelecek, otobüse mi binecek? nabacak? Yeterki buraya ulaşın, gerisi problem değil.

Suryapı AVM : Ben normal zamanda burada tuvaletleri falan bulamıyorum. Canım sıkılıyor burada. Zombi istilasında, zombiden daha büyük derdim sıkılmak olacaktır. Sıkıldığım yerde duracağıma gider delikanlı gibi zombiye ısıttırırım kendimi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir