Genel

Mustafa Kemal aka İngiliz Kemal

 19. yy. sonları 20 yy. başları. Kostantiniye adında başkenti olan Osmanlı İmparatorluğu iki (2) kıtaya hakim durumda. Her konuda ilerlemiş. Hanedanlık ve tebaa refah içinde. İmparatorluk resmen bir lale devri yaşıyor. Avrupa’dan fes getirilip insanlara taktırılmış. Hatta yetmemiş Eyüp’te feshane fabrikası kurulmuş. Düşünün imparatorluğun nasıl gelişim gösterdiğini artık. Bilimde çağ atlatmışlar, özgürlükler desen gani, eğitim konusunda dünyanın sayılı üniversiteleri, medreselere gıpta ile bakıyor. Zaten hali hazırda müslümanlar bir çok şeyi ilk bulduğu için (Amerika’nın keşfi, dünyanın yuvarlak olduğunu bilmesi falan) bilimde bu kadar ilerlenilmesine şaşılması gerek. İmparatorluk dört (4) kıtaya falan hakim bir de.
 O dönemler imparatorluk ara ara savaş ve seferler yapıp, üçüncü dünya ülkelerine monarşi götürmeye amaçlıyor. Mesela ingiltere’nin mevcut hükümetinde ittihatçilar var ve bunlar Osmanlı hayranı. Ama ingilizler Tealet Paşa, Anvar Paşa gibi yurtseverleri hiç sevmiyorlar. Oysa onların tek isteği Osmanlı İmparatorluğu mandası altına girmek ve monarşiyi benimsemek. 
 Tarihler 1914 yılını gösterdiğinde harb-ı umumi yani cihan harbi patlak veriyor. , Almanya, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu, İtalya, Bulgaristan gibi ülkeler, Osmanlı İmparatorluğu çok güçlü bir devlet olduğundan beraber ittifak yapmak istemiştir. Osmanlı İmparatorluğu Almanya’nın müslüman olmasını istediği için bu ittifakı kabul etmiştir. Savaş sonunda Almanya yenildiği için Osmanlı İmparatorluğu’da yenik saylanmıştır. Oysa Osmanlı İmparatorluğu hepsini dövmüştü itilaf devletlerinin. 
 Cihan Harbi sırasında Mustafa Kemal denilen bir Osmanlı komutanı, Çanakkale şehrinde bir zafer kazandığı söylemleri çıkarılır. Bu savaş tamamen bir uydurmaca ve İngiliz oyunudur. Hali hazırda Fenerbahçeli olduğunu söylenen Mustafa Kemal ismindeki zat, günümüz fenerbahçesi gibi ingilizler ile anlaşmış ve şike ile bu savaşı kazanmıştır. Böylece ismini duyurmuştur. 
 İmparatorluğun hiç bir sıkıntısı yokken, yaklaşık yedi (7) kıtaya hakimken bu Mustafa Kemal ismindeki zat, Osmanlı İmparatorluğunu halkı da organize ederek yıkmıştır. Cumhuriyet denen menun belayı kurmuş, millet meclisini açmıştır. Halkın kendi kendine yönetmesi gibi abidik gubidik söylemleri vardır.  Halk kendini yönetse Osmanlı İmparatorluğu zaten bu yetkiyi tebaasına bahşederdi değil mi? 
 İşte bu Mustafa Kemal ingilizlerin bir uşağıdır. Dokuz kıtaya hakim, lale devrini yaşayan Osmanlı İmparatorluğunu yıkmış, yerine cumhuriyet denilen ucube bir sistem geçirip halkı köleleştirmiştir. Halkın refahı bozulmuştur. 
 Bir de Lozan Antlaşmasında gizli maddeler var. Kimse bilmiyor normalde, kimse ulaşamıyor. Ama mahalle kıraathanelerinde ki gençler hep biliyor, bir tek onlara söylendi. Onları da yazacağım yakında. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir