Genel

Vay anam vay neler dönmüş serhat ya?

  Güneşli Pazartesiler(Los lunes al sol) Her siktimin Pazartesi gününe böyle başlamayı umut edip, hep yarrak gibi devam etmesi normal mi? Pazartesi dahil tüm günlerin izzeti ikramını sikeyim. Güzel bir şey yazacaktım neden böyle olmadı anlamadım.

  Sanırım 2004 yılında gmail hesabı açmışım. İlk açtığımda, bir kaç arkadaşa mail atmışım, sonra bir kaç foruma falan üye olmuşum. Bir sene kadar sonrada hiç bakmamışım doğru dürüst bu hesaba. İki sene önce falan girip, reklamları falan temizledim. Spam demiyorum çünkü, genelde hepsi üye olduğum yerler. Bir forumdan dosya indirmek isteyip, üye olmadan indirmeye izin vermeyince hemen bu hesapla üye olmuşum. Böyle böyle bildiğin çöp hale gelmiş hesap. 

   Gtalk ilk çıktığında çok kullanmışım fakat. Hatta zaten “msn messenger” sevmeyen biri olarak, hep gtalk kullanmışım. Gtalk kullanırken yine biraz ilgilenmişim mail hesabı ile. Sonra iş değişikliği yapıp, hiç gtalk kullanmadığımdan ötürü yine kaderine terk etmişim. Blog hesabı da gmail olduğu için bugün hadi bir temizleyeyim, hem istatistik, yorum falan gelince buradan takip ederim dedim. Temizlerken bildiğin Serhat Ulueren’e “vay anam vay neler dönmüş serhat ya?” diyen Sinan Engin’e döndüm. 


  Hesabı ilk açtığım zamanlar, forumdan arkadaş ile mailleşmişim. Forumdan hasta olduğum hatuna hep aşk sözleri yazmışım. İkinci el ilan sitelerine ilanlar vermişim. Bir ara sürekli emlak sitelerine falan üye olup, ev ilanı vermişim. Bildiğin emekliliğinden sıkılıp emlakçılık yapan amca moduna girmişim. Her mail gönderene gmail davetiyesi göndermişim. İlanlardan gelen hatunlara özelden yürümüşüm. Birisini götürmüşüm hatta. Sonra girdiğim tekstil firması şifrelerini, veya yapılandırdığım ayarları hep mail olarak göndermişim. Hosting firmasına girince, hep mail gönderip, “test, deneme” konu başlıklı göndermişim. Gruplardan mailler gelmiş. Benzin fiyatlarının 4 lirayı geçeceğini iddia edenler olmuş, onlara karşı çıkıp, “yok anasının amı” diyenler olmuş. (2008) Bir ara dolandırılmışım. (turbul diye bir tatil acentası) Onun için kızıp blog açıp, bloga bunu yazmışım. 10 gün içerisinde 300 yorum gelmiş. Yorumlarda, dolandıranların akrabaları gelip bana küfür etmiş, dolandırılanlar “birlik olalım”, “birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde” falan yazmışlar. Yorumlardan bulduğum bir iki kişi ile davanın akibeti hakkında konuşmuşuk. Sonuçta herkes parasını alırken ben almamışım. Yine iş değişikliği falan ile uzun zaman kullanmayı unutup, dışarıdan iş yapacağız, bu mail üzerinden haberleşelim mevzusu ile biraz temişlemişim. 

   Velhasılı aslında temizlesem, bildiğin Yılmaz Özdil’in “beraber yürüdük biz bu yollarda” kitabı gibi kitap çıkarmış. Akp dönemi ile açılmış bir hesap, akp ile devam ediyor, benzinde 5 lirayı geçti.(yok anasının amı)

   Neyse hafta sonları teknolojiden uzak durmaya çalışıyorum. Sadece rutin işlerimi yapıp, kitap okumaya gayret ediyorum. Pazartesi günü olduğu için mutlak bir şeyler yazmam gerekiyor. Birazdan da öğrenme ve yazma işlerinin devamını getireceğim.

Allah razı olsun!

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir