Genel

Siyaset ve Hayat

Yüzlerce komutu ezberimde tutamıyorum, problem tekrar olduğunda google’de fink atmayayım, buraya yazayım da, kolay yoldan erişebileyim, hem belki birileri de fayda görür, diye açtığımda blogta, gösterdiğim hedefte, sürekli siyaset yazdığımı farkettim.

Kafe’de dört arkadaş oturuyoruz. Birisini de uzundur görmemiştik. Arkadaş bu yeni nesil yazar kasa satışı falan yapıyor. Konuya hakim değilim ama bir aralar bu Vera marka yazar kasalar hakkında, Erdoğan’ın yeğeni Mehmet Erdoğan sahibi/müdürü gibi bir şeyler okumuştum. Onu soruyorum. Diğer hemen atılıyor, “ya olum yine mi siyaset konuşacaksın”, diğeri de “hemen bağladın yine siyasete” diyor. Bir saniye diyorum, bunu merak ettim sadece. Yazar kasacı eleman anlatıyor;

-1 Ekim 2013 tarihi ile esnaflar akıllı pos cihazı almak zorundaydı. Ama bizim markanın mallarını 1,5 sene falan gümrükte beklettiler. Piyasada da bir tek bu Vera marka vardı. Herkes mecbur o markayı almak zorunda kaldı. Şimdi değiştiriyor esnaf zaten, çünkü bu Vera kötü bir makine. Tabi o 1,5 sene baya zorlandık biz, bir kaç arkadaşımız iflas etti.

Konu bu kadar. Şimdi bu Vera marka akıllı pos cihazı Türkiye’ye Mt Bilgi Teknolojileri isminde bir şirket getiriyor. Şirketin sahibi Ethem Sancak’ın yeğeni Murat Sancak. Hani şu arabasına silahlı saldırı düzenlenen, düzenlendikten sonra mağdur olmaya çalışan ama saldırının kumar borcundan dolayı olduğu ortaya çıkan şahıs. Şirketin müdürü ise Mehmet Erdoğan. Tayyip Erdoğan’ın, 50 kg. esrarla yakalanıp, “satmıyordum, içiyordum” savunması verip serbest kalan yeğeni. Hesap falan yapamam fakat nereden baksan bu yazar kasa işinden 2-3 milyar euro kazanmışlardır.

Neyse hadi diyoruz siyaset konuşmayalım. İki arkadaş Bursaspor’u tutuyor. Diğeri yazar kasacıya soruyor maça gittin mi bu hafta falan diye. Passolig kartı almamış, o yüzden gidemedim diyor. Almayacağım da passolig falan, kalkmadan gitmem diyor. Atlıyorum neden çıktı bu passolig diyorum?

-Küfür eden, sahaya yabancı madde atan taraftarı yakalamak için. Bir iki taraftarın suçunu tüm takım taraftarı çekmesin diye!

-E geçen hafta sizin saha kapalıydı, küfürden dolayı?

-Ya oturacak zamanla, ama doğru söylüyosun

Şimdi bu passoligi veren Aktif Bank. Aktif Bank Çalık grubuna ait. Çaık grubu da Berat Albayrak’ın sanırım. Kaç para kar ettiklerini, o işe nasıl çöktüklerini bilmiyorum çünkü sıkıldım.

Şimdi siyaset konuşmak istemesen de, mecbur konuşuyorsun. Uzak kalayım bakmayayım diyorsun ama karşına çıkıyor. Rotasız Seyyah blogunda yazı okuyorsun, adama gelen yorumlar bile cumhurbaşkanını tanıyorum, seni sikecem olum şeklinde. Dolmuşa biniyorsun, ülkeyi yöneten adamların tezahürü dolmuşçuyu görüyorsun. Tayyip Erdoğan taklidi yapan adamın videosunu izliyorsun, altta, hapse atılması gerektiği söyleyen yorumlar görüyorsun. Youtube’ta evrenin ucuna yolculuk belgeseli izliyorsun, fermi paradoksu ile ilgili yorum yapıyorsun, cevap olarak din, Allah, şeriat, kuranda hepsi yazıyor zatenciler geliyor. Arkadaşınla konuşuyorsun, atanamadım hala deyip küfür ediyor, seçimde de AKP sandık sorumlusu oluyor.

Amına kodumun ülkesi Norveç gibi olaydı da bende, nix notları almak için açtığım bloga siyaset yazmayaydım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir