Genel

Okuduklarım, okuyacaklarımın teminatıdır.

Bu ara yine kitap merakım hallendi. Zaten neden ara vermiş onu da bilmiyorum. En son Amin Malouf’un – Yüzüncü Ad Baldassare’ninYolculuğu kitabını okudum. Onu okuyunca yeniden, okumanın ne kadar güzel bir duygu olduğunu hatırladım. Ertesi gün kitap bakayım diyodum ama maddi durumda sıkıntılı olunca tam vazgeçecektim ki, idefix’den %25’lik indirim kuponu geldi. Bende aldım bir kaç kitap;

1-Hayvan Çiftliği

2-Anayurt Oteli

3-Aylak Adam

4-Godot’yu Beklerken

5-Ölümcül Kimlikler

6-Dönüşüm

7-Çivisi Çıkmış Dünya

8-Olasılıksız

9-Abdullah Gül ile 12 Yıl

Bu kitaplar ekşi’de sanırım, “okunduğunda ufku iki katına çıkaran ince kitaplar” listesinden bir kaçı. Hayvan Çiftliğini ve Anayurt Otelini okudum hemen. Bugüne kadar okumamam büyük hataymış. Diğerlerini de bir kaç güne kadar okurum. Belki Adam Fawer – Olasılıksız kitabını tatilde okurum. Fakat diğerleri zaten ince tabir ettiğimiz kitaplar olması dolayısı ile bir iki günde okunacak kitaplar.  Bir tek bu Gül’ün danışmanı araya nasıl kaçtı o kısmı anlamadım. Zaten “sirsek ile 12 yıl” isminde bir kitap yazsam, bundan daha hareketli olur bence. Tek farkımız o gezide eylemlerinde izlemiş ben aksiyona girdim misal. Genelde Gül eylemleri falan, duygusallaşıp izlerken ben aksiyondaymışım. Yani benim danışmanım olsa ve kitap yazsa daha hareketli olur kanısındayım. Tek yaptığı üzülmek olan bir cumhurbaşkanı olur mu? Bunun bir de siyasi misyonu küsmek olan bir parti versiyonu var. Devlet Bahçeli ile 20 – 25 yıl isimli bir kitap çıkarsa onda da, Bahçeli gezi eylemlerinde küstü, 17 Aralık’ta trip attı falan şeklinde geniş bir özeti olur.

Neyse işte, bir de bu bloga yazdığım ama hala taslak olarak tuttuğum bir yazı var. Aslında yazı denmeyebilir, 100 sayfalık yarrak gibi bir aşk hikayesi de denebilir. Ha onu yazdığım tip sayesinde aslında bu roman – hikaye tarzını okuyor olabilirim. Tiplemenin farkında olmadan bana yaptığı tek kıyak edebiyatın bu türünü sevdirmek oldu sanırım. Son durumunu da bilmiyorum fakat muhtemelen İran İslam Cumhuriyetinde fitne fesat işler çevirisi yapıyordur. Hayatıma girip bu kadar etkilendiğim ve bir o kadar siklemediğim tek insan kendisi. Buraları okursa diye yazayım senin tam olarak amına koyayım. Gece gece sinirlendim amk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir