Genel

Kendimi İyi Hissedeceğim Filmler

  Barda veya Sırpski izleyebiliriz bunda bir sakınca yok bence. Fakat bazı filmler gerçekten insana kendini iyi hissettiriyor. Hatta depresyondan çıkmanıza oldukça yararı var. Ben ara ara bunları izliyorum, sağda solda terapi niyetine izle diyen olursa da unutmamak için not ediyorum.

  1. Neşeli Günler : Anlatmaya gerek yok, müziğini duyduğumda anda bile beni güldürmeye ve kendimi iyi hissetmeme sebep oluyor.
  2. Vicky Christine Barcelona : Müzikleri, her şeyi geçtim, Gaudi’nin eşsiz eserlerini görme fırsatı yakalıyoruz. Scarlet Abla’da yanında çerezlik gidiyor.
  3. Forrest Gump : Film zaten mükemmel. Hiç kafanızı takacağınız bir şey yok. Özürlü bir insanın yaşama sevinci ve aşkı var tabi.
  4. Cars : Arabanın gözleri farlarıdır aslında. Yani hep öyle çizilirdi. Bunlar ne sikime gözlerini camlara koydu anlamasam da, özellikle sonu ile bir çok ders veriyor bize. Zaten çizgi film sıkıntı da yok. 
  5. Kolpaçino : Hedef ben miyim Tayfun? Şafak Sezer gibi nefret ettiğim bir adamdan bu kadar güzel performans şaşırtıcı olsa da, hiç kafayı yormayacağımız film. Düşünmek, acaba ne olacak demek falan da yok. İzle gitsin filmi.
  6. Click : Adam Sandler sanırım Amerika’nın Kemal Sunal’ı. Mesela Kazara Zengin filmi Kemal Sunal’ın Çarıklı Milyoner filminin Hollywood versiyonu. Fakat Click bir başka güzel, komik, eğlenceli, mesaj veren hatta ağlatabilen bir film. İzledikten sonra, hırs, sinir kalmaz bünyede. 
  7. İlk 50 Öpücük : Aslında Adam Sandler’in tüm filmleri anti depresan tadında. Hepsi eğlenceli, hepsi güzel, kafayı boşaltmak için birebir. İlk 50 Öpücük filmi de bunlardan biri. Düşünmeden izle dur.
  8. Jumanji : Hem fantastik hem duygusal. Senelerdir neden bu filmin devamını çekmediler hala anlamış değilim.
  9. Köstebek Günü : Film gibi film. Böyle stüdyo gerektirmeyen, efektsiz filmleri çok seviyorum ben. The man from earht, gemide veya 12 angry men  filmleri gibi. Bu da onların eğlenceli versiyonlarından biri işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir