Genel

Ipad Mini

  Basılı yayına şu bir ayda 180 TL. para vermişim. Tamam emeğe saygı falanda çok geldi lan bu para bana. Aylık ortalama 200 TL. kitaba ayırabilirim aslında çok problem değil de işte çok geldi. Yanında taşıması dert, karanlıkta okuması ayrı bir dert. Bilmediğim kelime olduğunda not alıp, daha sonra bakması da dert. 

  Ekşi’nin şu kitap meritokrasisinden de 4gb falan e-kitap indirdim. Biraz araştırdım Amazon Kindle, reeder, reeder lite, ipad falan diye araştırıyodum öylesine. Sonra araştırırken, Garanti Bankasından bir kısa mesaj geldi. Kliksa.com da tablet için %20 hediye çeki vermişler. Hediye çekini girince fiyat da 595 TL falan oldu. Diğer sitelerde baktım falan gayet ucuz gibi görünüyor. Aldım bende 3 taksitle. Bu ipad’in mini 16gb olanından. 3g olsun diye düşündüm ilk başta fakat sonra zaten sanki 3 tane sim kartım mı var amk dedim. Kartı kopyalatırım öyle kullanırım dedim, 400 tl fiyat farkını görünce de lan telefondan bağlanırım deyip bunu aldım. 
  Aldım fakat kitap okuma konusunda da biraz endişeliyim. Muhtemel anlamını bilmediğim bir kelimeye bakacağım deyip, bir sürü şey okuma potansiyelim var. Dikkatim çabuk dağılıyor ama bunu da istikrar haline getirirsem, problem olmaz diye düşünüyorum. 
  Neyse şimdi macbook’u, iphone’u ve ipad’i senkronize kullanıp, her yerden her bilgime ulaşayım diye ayar yapayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir